Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2020

1

Günümüzde birçok kişi, altınlarını yastık altında saklamak yerine bankalardan işlem yapmaktadırlar. Bu durumda kar etmek isteyen her insan, altın hesabının hangi bankada daha avantajlı olduğunu merak etmektedir. Bu sebep ile altın hesabı hangi bankada avantajlı 2020 araştırmasını yapmaktadır. Altın hesabı avantajları, kişinin daha karlı işlem yapmasını sağladığı için bu avantajlar oldukça önemlidir.

Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2020

Listemizde yer alan bankaları seçmeden önce 2 şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar; bankaların altın hesabı ile ilgili yaptığı kampanyaların değişebileceği ve hesap türünün vadeli mi, vadesiz mi olacağıdır. Ayrıca bankanın sağladığı altın saflık değeri de sorulmalıdır. Birçok banka, 1000/1000 şeklinde saflık sağlasa bile 995/1000 oranında saflık sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Bu noktada yüksek gram satış yapacağınız zaman, kar oranınız biraz düşecektir. Dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

altın-hesabı-hangi-bankada-avantajlı
altın-hesabı-hangi-bankada-avantajlı

Enpara Altın Hesabı

Altın hesabı açmak isteyen her kişi, mutlaka Enpara’yı araştırmalıdır. Alım ve satış işlemleri arasında 1 TL fark bulunduran banka, diğer bankalara göre daha karlı altın oranları sunmaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı

Hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açtırabileceğiniz bankalardan biridir. Enpara gibi alım ve satım işlemleri sırasında  1 TL fark almaktadır, bu oran da diğer bankalara göre oldukça düşüktür. Ayrıca bir noktaya değinmemiz gerekmektedir. Bu nokta, bankalardan altın hesabı işlemleri için mesai saatlerini tercih etmeniz önerisidir. Mesai saatleri dışında yapacağınız işlemler için ortalama 5-6 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Garanti Bankası Altın Hesabı

İşçilik ücreti, gram sorunu ve eski tarihli altın gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız bankadır. Tüm işlemler fiziki olarak yapılmadığı için bu problemler ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda diğer bankalar gibi hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açtırabilirsiniz.

Forex Müşteri Temsilcileri Ne İş Yapar konusuna değindik ve en doğru cevapları verdik.

1 Comment
  1. osiris says

    iyi reklam ama yemezler bende enpara var makas aralığı 4,5 şu an tarih 01.04.2020

Leave A Reply

Your email address will not be published.