Anestezi Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

0

Günümüz koşullarında anestezi teknikerlerinin hayati derece öneme sahip bir meslek olarak karşımıza çıkması mümkün olmaktadır. Anestezi teknikeri sağlık kurumlarının en önemli personelleri arasında yer alıyor. Bu durum doğal olarak Anestezi teknikleri mesleğinin merak edilmesini de mümkün kılıyor. Peki anestezi teknikeri maaşları ne kadar? Sadece bu kadar mı? Anestezi uzmanı nasıl olunur? Yine anestezi teknikleri nöbet ücretleri ne kadar? Gibi sorular yanıtları merak edilen sorular olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu sorulara dair merak edilen her şey!

Anestezi Uzmanı Nasıl Olunur?

Elbette ki anestezi teknikeri olmayı isteyenler için ilk ön şart; akademik olarak bu meslekle ilgili bir eğitim biriminden mezun olmaktadır. Bu kapsamda anestezi uzmanı nasıl olunur? Ön lisans seviyesindeki anestezi teknikerliği bölümünü tamamlayarak, anestezi teknikeri olunabilir. Ayrıca anestezi teknikeri olabilmek için; kurumların belirtmiş olduğu şartları da kapsıyor olmak önem kazanmaktadır.

Şayet anestezi teknikerliği bölümünü okuyorsanız; Dikey Geçiş Sınavına da girebilirsiniz. Böylece bu eğitimi lisans seviyesinde alarak anestezi uzmanı olmak konusunda önemli bir avantajı da elde edebilirsiniz. Genel olarak anestezi teknikerliği eğitim hayatının oldukça zorlu bir süreci içerisinde barındırdığını söyleyebiliriz.

 

Anestezi Teknikeri Maaşları

Güncel Anestezi Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

Her mesleğin kendine özgü bir maaş politikasının bulunduğu için anestezi teknikeri maaşları ne kadar? Sorusu da birtakım farklılıkları içermektedir. Esasında güncel anestezi teknikeri maaşları ne kadar? Sorusu özel ya da devlette çalışılıyor olmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Henüz meslekte yeni olan devlette çalışan anestezi teknikeri maaşı 3 bin 979 Türk Lirasıdır. Bu maaş henüz 10/2 derece ve kademede bulunan çalışanlar için geçerlidir. Yine devlette çalışan ve 1/4 derece ve kademesine sahip olan anestezi teknikerleri maaş olarak 4 bin 616 Türk Lirası almaktadır. Elbette ki ek ödemeler de dahil olduğunda bu maaş miktarı artış göstermektedir.

Özel sektörde çalışan anestezi maaşı mesleğe henüz yeni başlamış olanlar için 3 bin Türk lirası civarındadır. Çalışılan kuruma bağlı olarak anestezi uzmanlarının da aldıkları maaşlar farklılık taşıyabilmektedir. Özel sektörde 6 bin Türk Lirasına kadar maaş alabilen anestezi teknikerlerinin kendilerini ispatlaması beraberinde yüksek geliri de getirmektedir.

Anestezi Teknikeri Nöbet Ücretleri Nasıldır?

Günümüz itibariyle anestezi teknikerleri nöbet ücreti olarak farklı kalemlerden ek ödeme almaktadır. Bu kapsamda anestezi teknikleri nöbet ücretleri nasıldır? Sorusuna aşağıdaki gibi yanıt vermek mümkün olmaktadır:

  • Standart nöbet ücreti: 10,53 olarak tespit edilmiştir
  • Dini Bayramlardaki nöbet ücreti: 18, 90 olarak tespit edilmiştir
  • 112 acil, ameliyathane, acil servis ile yoğun bakım bölümleri için nöbet ücreti: 15, 80 olarak tespit edilmiştir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.