Banka Kartı Şifremi Unuttum, Nasıl Yeni Şifre Alabilirim ?

0

Teknoloji, her geçen gün hayatımıza daha çok girmekte ve karşımıza birçok parola çıkmaktadır. Kendi güvenliğimiz için birçok şifre belirlemekteyiz. Durum böyle olunca zaman içerisinde şifreleri unutabilmekteyiz. Unuttuğumuz şifreler, bazen banka kartı şifrelerinden biri olabilmektedir. Bu durumda birçok kişi, banka kartı şifremi unuttum ve banka kartı nasıl yeni şifre alınır gibi araştırmalar yapmaktadırlar. Her bankanın şifre sıfırlama ve yenileme yöntemleri farklı olabilmektedir. Bu noktada hem klasik çözümleri hem de bankaların özel çözümlerini iletiyor olacağız.

Banka Kartı Şifremi Unuttum

Bankalar, şifresini unutan kişilere genel olarak 3 adet şifre sıfırlama yöntemi sunmaktadır. Bu yöntemler; müşteri hizmetleri aracılığıyla şifre sıfırlama, mobil uygulama aracılığıyla şifre sıfırlama ve banka şubesine giderek şifre sıfırlamadır.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Banka Kartı Şifresi Sıfırlama

Telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine ulaşmanız, şifre sıfırlama işlemi için yeterli olacaktır. Bu noktada sizden kişisel bilgilerinizi cevaplamanız istenecektir. Daha sonra onay vermeniz durumunda şifrenizi sıfırlayabilecek ve yeni banka kartı şifresi belirleyebileceksiniz.

Mobil Uygulama Aracılığıyla Banka Kartı Şifre Sıfırlama

Bu yöntemi kullanabilmek için internet bankacılığı şifrenizin bulunması gerekmektedir. Bu noktada hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresi ile bankanın sunduğu bu hizmetlerden birine erişin ve işlem menünden banka kartınızı bulun. Daha sonra şifre sıfırlama işlemler için istenen bilgileri doldurun ve işlemi tamamlayın. Bu sayede şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

banka-kartı-şifremi-unuttum
banka-kartı-şifremi-unuttum
Banka Şubesine Giderek Banka Kartı Şifresi Sıfırlama

Bu işlemi, hem ATM’den hem de gişeden yapabilirsiniz. İsteğinizi belirtmeniz durumunda banka kartı şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi şubeden yapacaksanız hem banka kartınızı hem de T.C. kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Banka Kartı Nasıl Yeni Şifre Alınır ?

Garanti BBVA, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Albaraka, ING, Türkiye Katılım, VakıfBank gibi birçok banka, kendi internet hizmetleri sayesinde şifre sıfırlamanıza olanak sağlamakadır. Her bankanın işlem menüsü, uygulamaları ve cümleleri farklı olduğu için tek tek incelememiz gerekmektedir. Bu noktada bankaların internet bankacılığı ve mobil uygulamasında nasıl şifre sıfırlayabilirsiniz onu anlatacağız.

– Bankanın sitesine ya da uygulamasına giriş yapın.
– Menüden Kart İşlemleri’ni seçin. Daha sonra hangi kartın şifresini sıfırlamak istiyorsanız o kartı seçin.
– Sonrasında Şifre İşlemleri ve Şifre Değiştirme butonlarına basınız.
– Bu adımlardan sonra yeni şifrenizi belirlemeniz için yeni şifre alanı karşınıza çıkacaktır.
– Yeni şifrenizi belirleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

PTT Kart Nasıl Alınır, Özellikleri ve Tüm Detayları adlı yazımızı okumayı unutmayın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.