Bankalarda Gişe Görevlisi Ne İş Yapar ?

0

Bankalarda görev alan gişe görevlileri ya da yetkilileri, birçok iş yapmaktadır. Özellikle bu işi yapmak isteyen kişiler, bankalarda gişe görevlisi ne iş yapar sorusunu sorarlar. Yazımız sayesinde bu sorunun net cevabına erişebileceksiniz.

Bankalarda Gişe Görevlisi Ne İş Yapar ?

– Mesai saatinden önce bankaya giriş yapmış olmak,
– Mesai başlamadan günün hazırlıklarını yapmış olmak,
– Müşterilerin hesap işlemlerini yürütmek,
– Nakit olarak para yatırma ve para çekme işlemlerini gerçekleştirmek,
– EFT ve Havale işlemlerini gerçekleştirmek,
– Müşteri imzasının doğruluğunu kontrol etmek,
– Bankadan hesap açma işlemini yerine getirmek gibi görevleri olan banka gişe görevlileri, müşteri talepleri doğrultusunda birçok işlemi gerçekleştirmektedir.

banka-gişe-memuru-ne-iş-yapar
banka-gişe-memuru-ne-iş-yapar

Bankalarda Gişe Görevlisi Maaşı Ne Kadar ?

Gişe görevlilerinin yaptığı iş kadar, aldıkları maaş da merak edilmektedir. Gişe görevlisi, eğitim seviyesine göre maaş almaktadır. Meslek yüksek okulu mezunu ile lisans mezunu gişe görevlisi, aynı maaşı almamaktadır.

Meslek yüksek okulu mezunu gişe görevlisi, asgari ücret civarında maaş almaktadır.
Lisans mezunu gişe görevlisi, ortalama 3.000 TL maaş almaktadır.

Belirttiğimiz maaşlar, bankadan bankaya değişmektedir. Aynı zamanda kişinin özelliklerine bağlı olarak yapacağı iş fark edeceği için alacağı maaş da fark etmektedir. Belirttiğimiz maaşlara, aile yardımları dahil edilmiştir.

Bankalarda Gişe Görevlisi Nasıl Olunur ?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak yeterli olmaktadır. İktisat, İşletme, Bankacılık gibi birçok bölüm mezunu, gişe görevlisi olmak için başvurabilirler. İlk olarak yazılı sınav yapılmakta ve yazılı sınavı başarı ile geçen kişiler, mülakat için hazırlanmaktadır. Mülakat sırasında bankacılık ve kişisel sorular ile sizi tanımaya çalışan banka yetkilileri, burada elemeler yapmakta ve bankada çalışacak gişe görevlilerini seçmektedir. Bütün süreç resmiyet üzerine kurulu olduğu için resmi kıyafetler ile gitmenizi tavsiye ederiz.

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar sorusuna cevap verdik.

Leave A Reply

Your email address will not be published.