Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımları İçin Kredi Kartı

0

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, sektördeki rekabetin en üst seviyelere tırmanması nedeniyle bankaların yeni müşteriler edinmek veya mevcut müşterilerini kaybetmemek adına attığı adımlardan birisidir.

Aşağıda ev hanımlarına hızlı kredi kartı veren bankalar ve verdikleri kredi kart hakkında, bazı bilgiler yer almaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımları da çalışan bireyler gibi zaman zaman kredi kartı ile alışverişin ayrıcalıklardan faydalanmak istemektedirler. Bu nedenle de kredi kartı başvurusu yapmayı düşünmekteler. Peki ev hanımları kredi kartı alabilir mi ? Hangi bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor gelin birlikte detayları inceleyelim.

TEB She Card

TEB’in vermiş olduğu kredi kartının genel özellikleri, aşağıdaki gibidir;

·        TEB Bonus kredi kartının özellikleri, ev hanımlarına verilen kredi kartları için de geçerlidir.

·        Sağlık ve cilt güzellik merkezlerinde yapacağınız tüm harcamalar için, ekstradan +3 taksit avantajı sunulmaktadır.

·        Sağlık alanında yapılan harcamaların taksitlendirilmesi, komisyonsuz olarak yapılmaktadır.

·        Kozmetik ve giyim harcamaları için verilen Bonus miktarı, %5 oranındadır.

·        Elde edilen bonuslarla, TEB seyahat hizmetlerinden bonusunuzun oranında indirimli olarak yararlanmak mümkündür.

Ev Hanımlarına Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev hanımlarının kredi kartı alabileceği bankalar arasındaki Ziraat Bankası, kredi notu yeterli olan ev hanımları için düşük limitlerin tanımlı olduğu kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bankanın vermiş olduğu kredi kartı faiz oranları yüzde 2,25 şeklinde belirlenmiş olup, borcun gecikmeye düşmesi durumunda uygulanacak gecikme faizi ise %2,75’tir.

Ayrıca yapacağınız alışverişlerde kazandığınız Combo Puanları, banka ile anlaşmalı iş yerlerinde ödeme olarak kullanabilirsiniz.

Finansbank

Çalışmayan ev hanımları için kredi kartı veren bankalar arasındaki QNB Finansbank, yıllık 117 TL kart aidatı ile kredi kartı sahibi olmanıza imkân tanıyor. Ortalama bir kredi notuna sahip olanların kolaylıkla edinebileceği kredi kartı, özellikle akaryakıt ve anlaşmalı giyim mağazalarında %5 oranında indirim sağlıyor.

Vakıfbank

Bankanın sunmuş olduğu normal kredi kartı imkânı, aktif olarak çalışmayan ev hanımlarının da alabileceği kartlar arasında yer alıyor. Kişinin herhangi bir geliri olmaması sebebiyle limiti biraz düşük olsa da, bir ev hanımının rutin ihtiyaçlarında kullanabileceği yeterliliğe sahiptir.

Kredi kartı ödemesi gecikmelerinde ve nakit çekimleriniz de, banka tarafından %2,25 faiz oranı uygulanmaktadır.

Türkiye İş Bankası

Türkiye’nin uzun yıllar boyunca en fazla tercih edilen kredi kartlarından birine sahip olan Türkiye İş Bankası da, ev hanımlarına kolay kredi kartı veren bankalar listemizde yer almaktadır.

Kredi kartı başvurusu bankanın fiziki şubelerinden yapılabileceği gibi, internet ve mobil bankacılık üzerinden de yapılabilmektedir. Ayrıca 4402 SMS hattına; aralarında boşluk bırakarak MAXIMUM TC. Kimlik numarası gönderilerek de başvuru yapılabilmektedir.

Örnek: MAXIMUM 122345444444

Ev hanımları için Kredi kartları

Kredi Notunun Kredi Kartı Alımındaki Etkisi

Tıpkı kredi başvurularında olduğu gibi, bankalar kredi kartı başvurularında da kredi notu puanlama sistemine büyük önem vermektedir. Hatta kredi puanı yüksek risk grubunda yer alanların, kredi kartı almalarının fazla bir ihtimali yoktur.

Şayet kredi notunuz düşük olması nedeniyle çok istemenize rağmen kredi kartı alamıyorsanız, hızlı kredi notu yükseltme yolları hakkında bilgi edinerek, kredi notunuzu yükselttikten sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.