Düşük Faizle Nasıl Kredi Alınabilir ?

0

Doların değerinde çok fazla artış olması sebebiyle kredi faiz oranlarında da yükselme olmuştur. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişiler kredinin geri ödeme tutarını hesapladığında endişeye düşmektedirler. Bu yüzden yeni yılında gelmesiyle beraber kredi almak isteyen kişilerin kafasında “Düşük faizle kredi nasıl alınır 2019?” sorusu canlanmıştır.

Eğer kredi notunuz yüksekse düşük faizle kredi almanız daha kolaydır. Bankalar genellikle ödemelerini düzgün yapan, kredi notu yüksek olan müşterilerine düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. En düşük faiz oranı üzerinden kredi çekmek istiyorsanız tek bir banka ile yetinmemeniz gerekir. Farklı bankaların kredi faiz oranlarını araştırırsanız daha düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalar bulmanız mümkündür.

Düşük faizli kredi çekmek istiyorsanız hayat sigortası yaptırmanız yararınıza olacaktır. Hayat sigortanız olduğu zaman banka vereceği krediyi her koşulda geri alabileceğine dair kendini garanti altına almış olur. Bu sebeple çoğu banka hayat sigortası olan müşterilerine daha uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedir.

2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. 2019 yılı ihtiyaç kredisi faiz oranları şu şekildedir:

Banka Faiz Oranı
Burgan Bank %2,85
Yapı Kredi %2.50
Türkiye İş Bankası %2.60
TEB %3.12
Odeabank %3.25
Şekerbank %3.09
ING Bank %1.99
HSBC %2.35
Garanti Bankası %2.84
QNB Finansbank %2.25
Denizbank %3.17
Akbank %2.51
Vakıfbank %2.32
Halkbank %2.50
Ziraat Bankası %2.35

 

2019 Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

Yukarıda bulunan faiz oranlarını inceleyerek, en uygun faiz oranına sahip bankayı belirleyip ihtiyaç kredisini çekebilirsiniz. Doların artış göstermesi kredi faiz oranlarının da artmasına sebep olacaktır. Yani 2019 da kredi faiz oranlarının düşmesi için doların değerinin düşmesi gerekir.

Dolar yeni yılın gelmesiyle beraber azar azar düşüş göstermeye başlamıştır. Buna bağlı olarak da kredi faiz oranlarında da ufak da olsa bir düşüş söz konusudur. Bankalar yeni yıl kredisi adı altında da müşterilerine daha düşük faiz oranlarında kredi imkanı sunmaktadır. Bankaların güncel kredi kampanyalarını takip ederek ihtiyaç kredisini daha düşük faiz oranı üzerinden çekebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.