Garanti Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

0

Finans sektöründe rekabetin hızla büyümesi, bankaları müşterilerine farklı hizmetler vermeye itmektedir. Her ne kadar yeni olmasa da bunlardan birisi de, avans hesaplardır. Garanti avans hesap nedir? Garanti avans hesap nasıl açılır? Sorularına detaylı cevaplar bulacağınız bu yazımızda, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Garanti Bankası avans hesap hakkında farklı birçok bilgi verdik.

Garanti Avans Hesap Nedir?

Garanti Bankası avans hesap; bankanın hesabı bulunan ve uygun gördüğü müşterilerine sunmuş olduğu kredili mevduat hesabıdır. Genellikle neredeyse tüm maaş müşterilerine sunulan bu hesap, bankanın uygun görmesi halinde maaş müşterisi olmayan ancak bankada hesabı bulunan kişilere de sunulmaktadır.

Garanti kredili mevduat hesabı nedir? Sorusuna daha basit ve anlaşılır bir cevap verecek olursak, hesabınızda para kalmasa bile daha önceden tanımlanması halinde yeni hiçbir başvuru gerektirmeden hesabınızdan para çekmenize imkân veren bir hizmettir. Adından da anlaşılacağı gibi kredili olması sebebiyle, çekeceğiniz bu paranın geri ödemesi, faiziyle birlikte yapılmaktadır.

Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Nakit avansı ATM’ler üzerinden nakit para çekiminde kullanabileceğiniz gibi, yine ATM kanallarından ya da mobil ve internet bankacılığı üzerinden, farklı ödemeler için de kullanmanız mümkündür.

Yani başka birisinin hesabına havale ve EFT yapabilir, otomatik ödemelerinizi veya kredi kartı ve kredi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca size tanımlanan bu hesapla, alışveriş harcamalarınızı kart üzerinden çekmeden karşılamanızda mümkündür.

Bu hesapların en önemli özelliği, bir kez hesabınıza tanımlandıktan sonra tanımlı olan limit kadar parayı istediğiniz zaman herhangi bir yeni ön başvuru vs. olmadan kullanabiliyor olmanızdır. Limitiniz dahilinde sınırsızca işlem yapabilir, alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi zamanında yapmamanız halindeyse, nakit avans hesabınızda bakiye bulunsa dahi bunu kullanmanız mümkün değildir.

Garanti Avans Hesap Nedir? Garanti Avans Hesap Nasıl Açılır?

Garanti Nakit Avans Nasıl Açılır?

Garanti nakit avans nasıl açılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak, farklı bankacılık kanalları üzerinden başvuru yaparak, bankanın uygun görmesi durumunda nakit avans hesabının açılmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı: Garanti internet bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Başvurular>>Kredi>>Avans Hesap adımını kullanarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Kanalı: Mobil bankacılık kullanıcı hesabınıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Bankacılık İşlemleri >> Başvurular >> Kredi/Avans Hesap Başvurusu adımlarını takip etmeniz, yeterli olacaktır.

Bunların dışında bankanın fiziki şubelerine giderek müşteri temsilcisine kredili mevduat hesabı yani nakit avans başvurusu yapmak istediğinizi söyleyebilir, ya da bankanın telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisiyle görüşerek başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası nakit avans limit artırımı işlemlerinizi de, yine aynı bankacılık kanallarını kullanarak yapmanız mümkündür. Banka limit artırımı başvurunuzu değerlendirerek, size olumlu ya da olumsuz cevap verecektir.

Ek hesap olarak da adlandırılan bu sistemde işletilen faiz oranları, avansı kullandıktan sonra ne ödediğiniz gün ve tutara göre değişmektedir. Maaş müşterilerinin geri ödemesi, genellikle maaş hesaba yattıktan sonra otomatik olarak kesilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.