İcralık Olan Emekliler Kredi Çekebilir mi?

0

Kredi çekmek isteyen emekliler genel olarak pratik bir şekilde kredi çekebilmektedir. Ancak bankaların kara listesinde yer alan ya da icralık olan emeklilerin kredi çekebilmeleri biraz da güçtür. Bu noktada emeklilerin kredi alamamasının pek çok farklı nedeninin bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Peki kara listede yer alan emekler kredi çekebilir mi? Ya da icralık olan emekliler kredi çekebilir mi? İşte bu sorulara dair merak edilen her şey!

Emeklikler çok sayıda farklı nedenden dolayı kredi çekememektedir. Bu nedenler arasında kara listede yer almak, icralık olmak ya da mevcut kredi ödemesinin devam ediyor olması gibi nedenler ilk sırada yer almaktadır. Tam da bu noktada internet ortamında icralık olana kredi tarzında tanıtımlarla sıklıkla karşılaşmak da mümkün olmaktadır. Esasında bu tip iddialar tamıyla asılsızdır. Bundan dolayı icralık olana kredi, kara listede yer alana kredi gibi düzmece reklamlara inanmamak sizi olumsuz durumlardan koruyacaktır.

İcralık Olan Emekliler Kredi Çekebilir mi? İcralık Emekliler Nasıl Kredi Alır?

İcralık Olan Emekliler Kredi Alabilir mi?

Nakit ihtiyacı olan bireyler açısından icralık olan emekliler kredi alabilir mi? Sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Genel olarak birkaç nedenden dolayı emeklilerin kredi alabilmesi mümkün olmamaktadır. İşte emeklilerin kredi alamayacağı durumlar:

  • Şayet kredi notunuz çok düşükse yani 1499 puanın altındaysa
  • Herhangi bir bankadan kredi almışsanız ödemesi devam ediyorsa
  • Kredi borcu ya da kredi kartı borcundan dolayı icralık olmuşsanız

Görüldüğü üzere icralık olan emekliler şayet kredi kartı borcundan ya da kredi borcundan dolayı icra takibine uğramışlarsa kredi alamazlar. Genel olarak icralık olanların durumları elektronik ortama yansımaktadır. Bundan dolayı emekliler kredi için başvurduklarında söz konusu icralık durum da karşılarına çıkmaktadır. Böylece icralık olan emekliler kredi çekebilir mi? Sorusuna hayır! Yanıtının verilmesi mümkün olmaktadır. Peki İcralık emekliler nasıl kredi alırlar? İşte bu soruya dair merak edilen her şey!

İcralık Emekliler Nasıl Kredi Alır?

İcralık olan emekliklerin kredi çekebilmelerini mümkün kılan iki farklı yöntem bulunmaktadır. Öncelikli olarak emekliler şayet sağlam bir kefil bulabilirlerse bankalardan kredi çekebilirler. Bir de emekliler ipotek gösterebilecekleri bir gayrimenkule sahipseler, bu gayrimenkulü ipotek göstererek kredi çekebilmeleri mümkün olmaktadır. Bunların haricinde icralık olan tüketicilerin tamamının bankalardan kredi çekemeyeceklerini söylemek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı emekliye kredi tarzındaki sokak ortalarındaki afişlere inanmamak, olası zararlı durumların önüne geçmenizi mümkün kılacaktır. İcralık olan emekliler kredi çekebilir mi? Şayet kefil bulabilirse ya da ipotek gösterebilecekleri bir mal varlığı mevcutsa, kredi çekebilirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.