KMH Nedir? Kredili Mevduat Hesabı

0

Banka hesabı bulunan birçok kişi tarafından sorgulanan KMH nedir sorusu; ihtiyaç kredisinden farklı şekilde önceden belirlenmiş bir limit ve hesabınıza tanımlanmış olan nakit miktarı ifade etmektedir. Kredili mevduat hesabı olarak açıklanan bu yöntem, çok pratik bir şekilde vadesiz mevduat hesabı üzerinde tanımlanan ve gerektiği zaman acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan bir mevduat türüdür. Hesap, mevduat hesabı üzerinde tanımlanmış olduğundan dolayı ATM’ler üzerinden kullanılabilir ve 7/24 bankamatiklerden para çekme imkanı sağlanabilir.

KMH Nedir? Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı, ihtiyaç kredisi veya avans kredisinden çok daha farklı bir durum gösterir. Bu hesap önceden belirlenmiş bir limit ve kullanım sınırı ile para imkanı sağlamaktadır. Dilenen her zaman kullanım imkanı sunmuş olduğu için kullanılmadığı takdirde de herhangi bir masraf veya borçlanma ortaya çıkarmamaktadır.

Bankalardan kredi talep ettiğinizde öncelikle değerlendirme süreçleri, borçlarınızı nasıl ödeneceğinizin belirlenmesi ve maddi varlıklarınızın sorgulanması gibi bir sürü nokta bulunmaktadır. Ancak vadesiz mevduat hesaplarının üzerinde açılmış olan kredili mevduat hesabı, en pratik yöntemi oluşturmaktadır.

Banka üzerinde yatırmış olduğunuz para miktarına ve hesabınızın aktif olup olmadığına bağlı olarak, banka tarafından size belirli bir limit ile kredi mevduatı tanımlanır. Bu kredi mevduatı ihtiyaç anında hızlı şekilde kullanılabilir. Kredili mevduat hesabı kullanılırken, şube üzerinden değil mesai saatleri içerisinde veya dışında bankamatiklerden işlem sağlayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bankalar üzerinden kmh başvurusu gerçekleştirmeniz için vadesiz mevduat hesabı sahip olduğunuz banka şubesine başvurmanız gerekir. Bu başvuru sırasında banka şubesi sizden, gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızı talep edilecektir. Ancak banka şubesi maaşınızı teslim aldığınız şube olduğunda, gelir belgesi ibraz etmeniz gerekmemektedir. İnternet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla mevduat hesabı talebinde bulunabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabı için banka şubesi sizden bir sözleşme imzalamanızı isteyecektir. Bir nevi kredi hesabı olarak görüldüğü için banka kredi değerlendirme süreci başlatabilir. Bu durumda kredibilite değerlendirmesi yapıldıktan sonra kara liste gibi bir sıkıntı bulunmayınca, banka size kredili mevduat hesabı açacaktır. Bu nedenle kredi ödemelerinde veya kart ödemelerinde sıkıntılar yer almadığı sürece kolaylıkla başvuru sağlayabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.