Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

0

Alışveriş yaparken kredi kartlarının önemli kazanımları kullanıcısına sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Çünkü hem taksitlendirme konusunda hem de puan toplama konusunda kredi kartlarının önemli kazanımları beraberinde getirdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Ancak yanlış kullanıldığı zaman kredi kartlarının insanların başına bela olacağı da kesindir. Yanlış kullanım sonrasında ödenemeyecek karada borç yüküyle tüketicilerin karşılanması gayet olağan bir durumdur. Özellikle sürekli olarak asgari tutarların ödenmesi kredi kartlarının ödenemez haline gelmesini mümkün kılmaktadır. Böyle durumlarda devreye kredi kartı taksitlendirme işlemi girmektedir. Peki kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır? Sadece bu kadar mı? Hayır! Kredi kartı borç yapılandırma hesaplaması nasıl yapılır? Bu soruların yanıtları hem taksitlendirmeyi nasıl yapacağınızla hem de ne kadar geri ödeme yapacağınızla doğrundan ilgilidir. İşte detaylar!

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Hesaplaması

Elbette ki kredi kartınızın borcunu yapılandırırsanız belirli bir maliyetle karşılaşmak durumundasınız. Kredi kartı borç yapılandırma hesaplaması sonrasında net ödeyeceğiniz miktar ortaya çıkmaktadır. Ancak kredi kartı borç yapılandırma hesaplaması yapılırken bankaların faizlerinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekmektedir. Şayet kredi kartı borcunuzu yapılandırmayı istiyorsanız mutlaka ilk önce bankanızdan yapılandırma faizini öğrenmelisiniz. Sonrasında mutlaka kredi kartı borcunuzu ihtiyaç kredisiyle kapatmayı mutlaka bankanıza teklif etmelisiniz. Bu sayede borç yapılandırmasından çok daha az maliyetli bir şekilde kredi kartınızı kapatmış olursunuz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılıyor?

Şayet kredi kartınızın borcunu ödemek konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, takibi düşüp daha zor durumlar yaşamak yerine kredi borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Bu noktada kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır? İlk önce kredi kartınızın ait olduğu bankayla doğrudan iletişime geçerek kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için talepte bulunabilirsiniz. Unutmayın kredi kartı yapılandırmasını hemen her banka yapmaktadır. Ancak kredi kartı taksitlendirme işleminde pek çok bankanın birbirinden farklı faiz oranlarının bulunduğunun da kesinlikle gözden kaçırmamalısınız.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yaptırmak istediğiniz bankanın bizzat şubesine giderek, talepte bulunabilirsiniz. Yine bankanın müşteri hizmetlerini arayarak da bu tarz bir talepte bulunabilirsiniz. Hatta pek çok bankanın mobil uygulaması ya da internet bankacılığı aracılığıyla da kredi kartı taksitlendirmesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu noktada yapılandırma öncesinde mutlaka ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer almalısınız. Bu sayede tam olarak isabetli bir şekilde karar almanız da mümkün olacaktır.

Kredi kartı borcunu taksitlendirirken karşınıza 12 aydan başlayarak 60 aya varıncaya kadar taksitlendirme seçenekleri çıkacaktır. Elbette ki vade süresi uzadıkça kredi borcu taksitlendirme işinin maliyeti de artacaktır. Bundan dolayı mutlaka taksitlendirme yaparken bütçeniz oranında en mantıklı seçeneği değerlendirmelisiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.