Öğrenciler Kredi Çekebilir Mi ?

0

Öğrenciler, birçok kişi gibi para ihtiyacı duyabilirler. Bu durumda her zaman ailelerinden aldıkları para yeterli olmayabilir. Bu neden ile bankaların kapısı çalan öğrenciler, öğrenciler kredi çekebilir mi sorusunu sormaktadır. Ülkemizde yer alan birçok banka, öğrencilere kredi vermektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir sorusunu da, yazımız süresince cevaplamış olacağız.

Öğrenciler Kredi Çekebilir Mi ?

Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Odeabank, Vakıfbank, Denizbank ve diğer birçok banka, öğrenciye kredi vermektedir. Her bankanın şartı, hemen hemen aynı olmaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar ve öğrenciye kredi veren bankaların şartları nelerdir, hep beraber görelim.

Yapı ve Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenciye yüksek limitli kredi veren bankalardan biridir. 60 aya kadar vade imkanı sağlayan Yapı ve Kredi Bankası, ortalama 50.000 TL’ye kadar kredi sunmaktadır. Bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek, eğitim kredisi adı altında kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Oldukça düşük faiz oranı uygulayan Garanti Bankası, 25.000 – 30.000 TL aralığında kredi vermektedir. Vade sayısı, öğrencilerin isteğine göre en uygun şekilde belirlenmektedir. Garanti Bankası öğrenci kredisi şartları, bu şekildedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, 36 ay ile 60 ay arasında vade imkanı sunmakta ve kredi limitini öğrencinin isteği doğrultusunda belirlemektedir. Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi almak için gelir belgesi ya da kefil belirtmeniz gerekmektedir. Kredi, geliri varsa öğrenciye veya aileye ödenmektedir.

ogrencilerin-kredi-cekebilecegi-bankalar
ogrencilerin-kredi-cekebilecegi-bankalar
Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenci kredisi veren bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası, kredi vermek için okul masraflarının belgesini veya öğrenci belgesi istemektedir. Kredi, direkt olarak öğrenciye ya da okulun banka hesabına yatırılmaktadır.

DenizBank Öğrenci Kredisi

60 aya kadar vade sağlayan Denizbank, herhangi bir teminat ya da kefil istememektedir. Öğrencilerin en kolay kredi alabileceği bankadır.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

50.000 TL’ye yakın kredi veren Vakıfbank, yüksek vade sayısı ile de öğrencilerin ödemeleri kolay yapmasını sağlamaktadır.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Ortalama 20.000 TL kredi veren Odebank, 60 aya kadar vade uygulamaktadır. Bu sayede öğrenciler, çektikleri krediyi kolay şekilde ödeyebilmektedirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.