PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

0

PTT internet bankacılığı, çok yaygın değildir fakat hızla yayılmaktadır. Kullanımı bankaların internet bankacılığı gibi olan PTT internet bankacılığı, birçok işlem yapmanızı sağlar. Günümüzde her şeyin internet üzerinden yapıldığı hesaba katarsak, PTT internet bankacılığı şifre alma işlemi nasıl yapılır sorusu fazlasıyla sorulmaktadır. Bu yazımızda PTT internet bankacılığı şifre nasıl alınır, cevaplayacağız.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Bu işlem için öncelikle PTT’nin resmi internet sitesi olan ptt.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sağ üst köşede göreceğiniz ‘İnternet Bankacılığı’ butonuna basın. Butona bastıktan sonra karşınıza yeni bir sekme çıkacak ve bu sekmeden internet bankacılığı hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Sizin, internet bankacılığı şifreniz olmadığı için alt kısımda yer alan ‘Yeni Şifre Al / Şifremi Unuttum’ butonuna basmanız gerekecek. Bu aşamadan sonra karşınıza tekrar giriş ekranı gelecek. Şifrenizi sıfırlayacabileceğiniz bu ekranda 2 adet seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler; T.C. kimlik numarası ile şifre sıfırlama ve müşteri numarası ile şifre sıfırlamadır. Bu seçeneklerden hangisini kullanacağınızı seçtikten sonra geriye sadece sistemde kayıtlı telefon numaranızı girmeniz kalacaktır. Daha sonra ‘Giriş’ butonuna tıklamanız gerekecek. Bu adımdan sonra şifre alabilmeniz ve sıfırlayabilmeniz için sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir.

ptt-bank-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-alinir
ptt-bank-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-alinir

Buradan belirtmemiz gereken bir konu daha var. Bu da; PTT internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için ilk olarak PTT merkezlerinden şifre almanız ve başvuru yapmanız gerektiği konusudur. Bu işlem için PTT Posta Çekibi Hesabı sahibi olmanız ve PTT merkezinden hesap formunuzu almış olmanız gerekmektedir. Bu formda hesap ile ilgili tüm bilgiler yer alacağı için işlemlerinizi çok kolay gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca şifre sıfırlama ve yeni şifre alma işlemleri için PTT Kart bilgilerinizi de biliyor olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde eksik bilgiden dolayı işlem yapamazsınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.