PTT Kart Nedir Nasıl Kullanılır?

0

Çok uzun yıllardır PTT tarafından müşterileri için kullanılan posta çeki hesap numarası, eskiden havale işlemleri vezne üzerinden kullanılırdı. Günümüzde ise PTT Bank sayesinde bankamatik hizmetlerinin kullanılması için kurum PTT kart adı verilen bir imkan oluşturmuştur.

PTT Kart Nedir ?

Bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi PTT kart sayesinde ATM’den para çekilebilir, alışveriş yapabilir, nakit para çekim yapabilir, fatura ve kurum ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. PTT kart kullanımı sağlayabilmeniz için PTT şubelerinde posta çeki hesabı açtıktan sonra size kart sunulacaktır. Bu kart için verilen şifreyi değiştirerek, kendi şifrenizi belirledikten sonra ATM’lerde kartı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm banka şubelerinde diğer banka kartlarının kullanıldığı gibi pratik bir kart kullanımı oluşturmaktadır.

Hayatı kolaylaştıran PTT kar son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Özellikle bankaya zor ulaşılabilen yerlerde daha çok kullanılmakta olan PTT kartların kullanımı günden güne artmaya devam etmektedir.

PTT Kart Nasıl Kullanılır ?

PTT şubelerinden kartınızı teslim aldıktan sonra en yakın PTT şubesine giderek, aktivasyon işlemi yaptırabilir ve emekli maaşınızı PTT’den alabilir ve asker harçlıklarını da PTT kart sayesinde çekebilirsiniz. PTT kart kullanımı sırasında sizden herhangi bir aidat veya işlem ücreti talep edilmez. PTT kartı diğer banka sistemlerinde olduğu gibi internette yapılan alışverişler sırasında da kullanılabilir.

PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT banka çeki hesabınızda bakiye bulunduktan sonra PTT kart sayesinde bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olan herkes PTT kart sahibi olabilir. Bu kart sayesinde fatura ödeme, alışveriş, para yatırma, para çekme ve havale gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Yaptığınız tüm işlemler sonrasında PTT kart bakiye öğrenme işlemi için en kolay yöntem olarak PTT şubesine gidip T.C kimlik numaranız, PTT kartınız veya PTT hesap numaranız ile gişeden bilgi alabilirsiniz. Şube görevlileri size istediğiniz tüm bilgileri anlık olarak sunacaktır.

PTT banka hesabından bakiye öğrenmenin bir diğer yolu ise PTT çağrı merkezi ile iletişime geçmek için 444 1 788 nolu telefonu aramanızdır. Bu numarayı aradıktan sonra sizden talep edilen bilgileri müşteri hizmetlerine vererek, kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

Son yöntem olarak PTT Bank ATM’leri üzerinden de kartınızın şifresini girdikten sonra bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Eğer hesap bakiyeniz ile ilgili sorun olduğunu düşünüyorsanız, PTT şubeleri üzerinden hesap hareketlerinin incelenmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.