PTT Kart Şifremi Unuttum, Nasıl Yeni Şifre Alırım ?

0

PTT Kart, özellikle maaşını PTT’den alanlar tarafından kullanılmaktadır. Son yıllarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmış ve zaman içerisinde birçok özelliği bünyesine katmış olan kart, internet alışverişlerinde de kullanılmaktadır. Fatura ödeme, nakit para çekme, para yatırma, banka ATM’lerinde kullanabilme, yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinde kullanabilme gibi birçok özellik, PTT Kartta bulunmaktadır. Durum böyle olunca birçok kişi, bu kartı tercih etmeye başlamıştır. Kartı kullanan sayısı arttıkça bazı ufak problemler karşımıza çıkmaya başlamıştır. Bu problemlerden biri de; PTT Kart şifremi unuttum problemidir. Bunu diyen kişiler, PTT Kart şifre sıfırlama ve PTT Kart yeni şifre alma gibi araştırmalar yapmaktadırlar. Yazımız sayesinde PTT Kart nasıl yeni şifre alırım sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız.

PTT Kart Şifremi Unuttum, Nasıl Yeni Şifre Alırım ?

Kart ile ilgili işlemlerin hepsi, PTT şubesi ve PTT müşteri hizmetleri tarafından halledilmektedir. Kartınızın şifresini unutmanız durumunda başvuracağınız adres, yine PTT olmalıdır. Bu durumda 444 1 788 numarasından PTT müşteri hizmetlerine ulaşabilir veya en yakın PTT şubesine başvurabilirsiniz.

PTT müşteri hizmetlerinden PTT kart şifresi almak için müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi, bilgilerinizi doğrulamak amacıyla sizden bazı bilgiler isteyecektir. Bilgilerin uyuşmasıyla şifreniz sıfırlanacak ve yeni şifre işlemleriniz yapılacaktır. Bu noktada sms ile bilgilendirileceksiniz ve yeni şifreniz, sms ile size iletilmiş olacak.

ptt-kart-şifremi-unuttum
ptt-kart-şifremi-unuttum

PTT şubesine giderek PTT Kart şifresi almak için T.C. kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. Sıra almanız ve gişe görevlisine problemenizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu aşamada T.C. kimlik bilgileriniz için T.C. kimlik kartınız istenecek ve teyit edilecektir. Daha sonra yeni şifreniz için yapılması gerekenler anlatılacaktır.

Bu işlemlerden birini seçerek, kartınızın şifresini değiştirebilirsiniz.

PTT Kart İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kart ile ilgili tüm işlemler, PTT şubelerinden ya da PTT müşteri hizmetlerinden yapılmaktadır.
Kartınızın kaybolması, çalınması ve şifresini unutmanız durumunda yine başvurmanız gereken yer, PTT’dir.
İş ve ev adresinizi değişmeniz durumunda, yeni adresi şubeye giderek belirtmeniz gerekmektedir.
Maaşınızı bu kart ile alan kişiler, kartını aldıktan sonra en yakın PTT şubesine gitmeli ve kartınızı aktifleştirmelidir.
Bu kart için herhangi bir ücret ya da hizmet bedeli talep edilmemektedir.
Esnaf PttKart, Kampüs PttKart ve Motif PttKart gibi farklı kartlar bulunmaktadır. Bu kartlar, memurlara, öğrencilere ve esnaflara verilmek üzere özel olarak hazırlanmıştırlar.
Kart, internet alışverişine açık olarak gelmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı çevrimiçi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Phase Forex Nasıl Güvenilir Mi sorularına yanıt verdik ve şirket hakkında tüm bilgilere değindik.

Leave A Reply

Your email address will not be published.