Reef Coin (REEF) Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır? Reef Coin Kaç TL?

0

Piyasada yeni projeler ortaya çıktıkça, merkezi olmayan kripto para sektörü hızla genişliyor ve gelişiyor. Yatırımcılar, DeFi projeleri ve Reef Finance gibi blok zinciri platformları tarafından sunulan daha demokratik ve daha bağımsız bir finans yönetimi modeline yöneliyor. Bu anlamda Ref coin yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Reef Coin Hakkında

Reef Coin, zincirler arası ticaret, akıllı likidite toplama, bir getiri motoru ve merkezi olmayan finansa odaklanan diğer hizmetler ve ürünler sunar. Protokol, birlikte çalışabilir bir Web 3.0 sistemine sahip ölçeklenebilir bir blok zinciri ortamı olan Polkadot üzerine inşa edilmiştir. Reef Finance projesinin temel amacı, ticareti basitleştirmek ve DeFi hizmetlerini ve ürünlerini daha çeşitli ve daha erişilebilir hale getirmektir.

Reef Finance (REEF) ile ilgileniyor, ancak bu kripto paranın neyle ilgili olduğundan veya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Endişelenmeyin! J Bu kılavuz, proje hakkında bilmeniz gereken her şeyi size öğretmek ve sizi piyasadaki en kullanıcı dostu ticaret deneyimine başlamaya hazır hale getirmek için tasarlanmıştır.

Reef Coin’in Kurucuları Kimdir? (Reef Finans Tarihi)

Reef Finance, 2019 yılında kripto alanında güçlü bir geçmişe sahip olan Denko Mancheski tarafından kuruldu. Makedonya doğumlu Mancheski, daha önce blockchain inovasyonu için küresel bir kripto para birimi inkübatörü olan Adel’de Baş Teknoloji Sorumlusuydu. Reef’in temel amacı, ticareti basitleştirmek ve sipariş defterlerinin karmaşıklığından kaçınmaktır.

Mancheski, projeyi yatırım engelini azaltma ve yeni gelenlerin ve deneyimsiz tüccarların otomatik likidite ve getiri ödülleri ile çeşitli kriptolara yatırım yapmalarını sağlama fikriyle yarattı. Reef, DeFi sektöründeki diğer önde gelen projelerle ortaklık ve entegrasyon sağlayarak gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

Reef Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Reef Finance, protokolün Polkadot üzerine inşa edilme şekli sayesinde kullanıcılara Binance Smart Chain, Ethereum, Plasma, Moonbeam ve Avalanche gibi birden fazla platforma erişim sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, çok sayıda hesap ve şifre oluşturmaya gerek kalmadan birden fazla platforma erişebiliyor. Reef, kullanıcıların tek bir blok zinciri tabanlı ekosistemden birden fazla zincirde çalışmasına izin verdiği için benzersiz bir projedir.

Aynı zamanda, Reef’in benzersiz doğası, kullanıcılara ağ üzerinde ölçeklenebilirlik ve düşük ücretler sağlama hedefiyle tanınır, böylece Ethereum’da can sıkan yüksek gaz ücretlerini ve yoğun ağ ortamının ortasında düzgün ölçeklenememeyi ele alır. Kullanıcılar, bahis, likidite madenciliği, borçlanma ve borç verme gibi diğer DeFi hizmetleriyle birden fazla platformda tek bir hesaptan en iyi oranlarda getiri elde edebilir ve kripto para birimine yatırım yapabilir.

Dolaşımda Kaç Reef Finance (REEF) Coin Var?

Toplam 20.000.000.000 REEF Coin’den şu anda dolaşımda olan 13.817.493.953 REEF bulunmaktadır. Reef Finance (REEF), Bitcoin ve enflasyonla mücadele mekanizması olarak sınırlı bir arz kullanan diğer birçok kripto para birimi gibi sınırlı bir toplam arza sahiptir. Sınırlı arz, arz tükendiğinde basılan yeni REEF jetonlarının olmaması gerektiği anlamına gelir, bu da devalüasyonun nasıl önlendiği anlamına gelir. Emisyon programı, 2025’in sonuna kadar kademeli olarak dolaşıma giren jetonları görecek, ancak işlem ücretleri yakıldığı için REEF aslında deflasyonisttir.

Dolaşımdaki REEF coin sayısı ile Reef Finance’in piyasadaki mevcut fiyatının çarpımı piyasa değerine eşittir. Piyasa değeri, Reef’i kripto akranlarına kıyasla sıralıyor ve aynı zamanda hakimiyetini ve pazar payını da belirliyor.

Reef Coin Nasıl Alınır?

Reef Coin, ne kadar farklı birçok platform üzerinden satın alınabilir bir kripto para birimi olsa da bizim size tavsiyemiz güvenilirliği ve kullanıcı sayısının fazlalığı ile ön plana çıkan Binance olacaktır. Binance borsası üzerinden diğer yüzlerce kripto parayı olduğu gibi Reef Coin’i de kolaylıkla satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Peki nasıl? Dilerseniz sizler için hemen özetleyelim.

  • İlk olarak Binance borsası hesabımıza giriş yapalım. Eğer bir hesabımız yoksa oluşturalım.
  • Reef Coin satın alabilmek için öncelikle hesabımıza bakiye yüklememiz veya takas için kullanabileceğimiz farklı bir kripto para almamız gerekiyor. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan Kripto Al butonuna basalım ve Kredi / Banka Kartı seçeneğini kullanalım.
  • TRY kısmından ne kadar bakiye ile işlem yapmak istediğinizi seçtikten sonra Coin kısmından Tether / USDT seçimini yapın.
  • USDT satın alma işlemini başarıyla tamamladıktan sonra Al / Sat seçeneğini kullanarak Klasik sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada üst sağ taraftan USDT seçimini yapın ve arama alanına REEF yazın. Alt tarafta belirecek olan REEF/USDT seçeneğini işaretleyin.
  • Orta kısımda yer alacak olan REEF Al alanından ne kadar REEF Coin alacağınızı seçin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işlemi onaylayın. Hepsi bu kadar!

REEF Coin güncel piyasa değeri:

04.11.2021 tarihi itibariyle güncel REEF Coin fiyatı ₺0.3321, güncel REEF Coin piyasa değeri ise ₺6,643,079,099 olmaktadır.

Reef Coin güncel fiyat takibini buradan yapabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.