Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

0

Türkiye iş bankası müşterilerinin sıklıkla merak ettiği konuların başında gelen Türkiye iş bankası çalışma saatleri nedir? İş Bankası hafta sonlarında açık mı? Gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilir, aynı zamanda alternatif bankacılık kanallarının neler olduğunu ve bu kanallarla hangi bankacılık işlemlerinin yapılabileceği hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1924 yılında bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan banka, o günden günümüze kadar dönemin şartlarına uygun bir şekilde bankacılık faaliyetlerini yürüten devlet destekli bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde en fazla ATM sayısına sahip olan bankaların başında gelen Türkiye İş Bankası çalışma saatleri ve mesai saatleriyle ilgili diğer detaylara, aşağıda yer verdik.

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Türkiye İş Bankası çalışma saatleri, normal mesai günlerinde 09.00 ile 17.30 arasındadır. Bu aralık içinde, 12.30 ile 13.30 arasında, banka şube personeli öğle paydosuna çıkmaktadır.

Ancak bazı yerlerde bulunan banka şubelerinin çalışma saatleri ve günlerinde esneklik bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yer alan ATM ve hava limanlarının yanı sıra, gümrük kapılarında da banka şubeleri mesai gün ve saatleri dışında hizmet vermektedir.

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Türkiye İş Bankası Hafta Sonu Açık mı?

En fazla merak edilen sorulardan birisi olan Türkiye İş Bankası hafta sonu açık mı? Sorusunun cevabını verecek olursak, normalde genel anlamda banka şubeleri hafta sonu günleri olan Cumartesi Pazar günleri mesai günleri dışında kaldığı için kapalıdır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, bazı illerde kritik noktalardaki birkaç şubenin hizmet saatlerinin farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlara birkaç örnek verecek olursak, aşağıdaki gibidir.

Bilkent Ankara şubesi, Pazar günleri hariç her gün 10.00 ile 18.30 arasında,

Ankara Cepa AVM şubesi Pazar günleri hariç her gün 10.00 ile 18.30 arasında,

İstanbul Arena Park AVM şubesi Cumartesi günleri 10.00 ile 18.30 arasında,

Atatürk Hava Limanı şubesi, haftanın her günü 24 saat boyunca,

İzmir Cevahir AVM şubesi Cumartesi ve Pazar dahil olmak üzere her gün 10.00 ile 19.30 arasında,

İzmir Mavişehir şubesi hafta içi dışında Cumartesi günleri 12.00 ile 17.00 arasında,

İzmir Balçova Kipa AVM şubesi hafta sonu da dahil olmak üzere her gün 10.00 ile 18.30 arasında açıktır.

Listeye baktığımızda Atatürk Hava Limanı şubesinin, 24 saat açık İş Bankası Şubeleri için tek şube olduğunu görmekteyiz. Yukarıda belirtilen şubeler, bayram tatil günlerinde bulundukları AVM’nin açık olması halinde de çalışmalarını sürdürmektedir.

Fiziki şubeler dışında bankaların internet ve mobil şubelerinin yanı sıra, ATM ve telefon bankacılığını kullanarak şubeden yapabileceğiniz birçok işlemi yapabilirsiniz. Bu tür bankacılık kanallarından yapılacak işlemlerden bazıları; her türlü havale, EFT, yeni hesap açımı, kredi ve kredi kartı başvurusu, fatura ödemeleri,  kurum borçlarını yatırma gibi pek çok bankacılık işlemi yapılmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.