Yapıkredi Bankası Günlük ATM Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

0

Türkiye’de hizmet vermekte olan bütün bankalar kullanıcılarının ATM’den para çekme hizmetinden faydalanmaları konusunda bazı sınırlamalar uygulamaktadır. Bu sınırlandırmalardan en önemlisi güvenlik nedeniyle olup günlük para çekme limitinin belirli sayılar ile sınırlı tutulmasıdır. Türkiye’de hizmet vermekte olan Yapıkredi Bankası’da müşterilerinin güvenliği açısından kartlı olarak ATM aracılığıyla para çekme limiti konusunda 1.500 TL sınırını uygulamaktadır. Yani Yapıkredi Bankası ATM’lerinden günlük maksimum 1.500 TL para çekebilirsiniz. Bu durum her ne kadar saçma görünsede suçluların hesabınızdan  daha yüksek miktarlarda para çalmalarını önlemektedir.

Türkiye’de hizmet veren önemli bankaların çekim limitlerine göz attığımızda genellikle 750 TL – 7500 TL aralıklarında seyrettiklerini görüyoruz. Yapıkredi Bankası’na baktığımızda ise Türkiye ortalamasında bir limit sunarak kullancıların güvenliğine önem verdiği kadar mağdur olmamalarınada neden olmaktadır.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Yükseltilir mi?

Birçok banka kullanıcılarının acil nakit ihtiyaçları durumunda sorun yaşamamaları için  ATM günlük para çekme limitinde tek seferlik oynamalar yapabiliyor. Yapıkredi Bankası’nın bu uygulamayı gerçekleştirip gerçekleştirmediğini öğrenmenin en kolay yolu müşteri hizmetleri ile telefon görüşmesi yaparak bu konu hakkında bilgi almak olacaktır. Bu yol ile limit artış talebinizin reddedilmesi durumunda farklı seçenekler kullanabilirsiniz. Yapıkredi Bankası şubelerinden çektiğiniz para miktarları günlük para çekme limitinize eklenmeyecek olup bu miktarlar güvenli çekim dahilinde gerçekleşmektedir. Bu sayede acil ihtyiacınız olan paranın belli bir miktarını şube aracılığıyla belli bir miktarını ise banka atmleri aracılığıyla çekebilirsiniz.

Nakit Avans Para Çekme Limiti İçerisine Dahil mi?

Bu sorunun cevabı aslında tek kelime ile anlatılabiliyor olsa da kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması adına detaylı bir şekilde anlatalım. Banka kartınıza bağlanmış olan mevduat hesabınız ile kredi kartınıza bağlı olan nakit avans işlemlerinin işleyiş sistemi tamamen farklıdır. Kısacası kredi kartınızdan çekmiş olduğunuz nakit avans miktarları günlük ATM para çekme limitlerine etki etmemektedir.

Yapıkredi World Card kullanıcılarının ATM’lerden günlük olarak çekebileceği nakit avans miktarları 10.000 TL ile sınırlandırılmış olup bu miktar kredi kartı limitinizin üzerine çıkamamaktadır. Örnek vermek gerekirse; her ne kadar limit 10.000 TL olmuş olsa da kredi kartınızın limitinin 5.000 TL olması durumunda maksimum 5.000 TL çekebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.