Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

0

Kredi kartı kullanımı her geçen gün artış gösterdiği için yapılandırılan kredi kartı sayısı da sürekli olarak artış gösteriliyor. Esasında kredi kartlarının yapılandırılması doğrudan ödeme güçlüğü durumunun ortaya çıkması sonrasında yaşanılan bir süreçtir. Yani tüketicinin kredi kartı borcunu ödeyememesi sonrasında söz konusu borç miktarının yapılandırılarak, tüketiciye alternatif ödeme planının sunulmasıdır. Bu noktada yapılandırılan kredi kartı işleme kapatılmaktadır. Peki yapılandırılan kredi kartı tekrar açılır mı? Bu sorunun yanı sıra yapılandırılan kredi kartının tekrar açılması için yapılması gerekenler de merak edilen sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız; bizi takipte kalın!

Yapılandırılan Kredi Kartının Tekrar Açılması Mümkün Mü?

Öncelikli olarak yapılandırılan kredi kartının kullanıma kapatıldığını söylememiz gerekiyor. Dolayısıyla yapılandırılan kredi kartı artık kapalı bir kredi kartı olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda akıllara yapılandırılan kredi kartı tekrar açılır mı? Söz konusu kredi kartının tekrar açılabilmesinin ön koşulu elbette ki yapılandırma taksitinin tamamının bitmesidir. Yani kredi kartınızı yapılandırdıktan sonra, ödemelerini tam ve zamanında yapacak olursanız; yapılandırmanın son taksitinden sonra kredi kartınızın tekrar açılması gündeme gelebilir.

Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

Kredi kartı kullanım oranı her geçen gün artış gösteriyor. Zamanla kredi kartı ödemesinde sorunlar yaşayanların sayısında da ciddi bir artış gözleniyor. Şayet ödemeler artık yapılamayacak hale geldiyse; artık kredi kartı yapılandırması gündeme geliyor. Toplam borcun üzerine faiz konularak aylık taksitler halinde ödeme planının yapılmasına yapılandırma deniliyor. Kredi kartı borcu yapılandırması özellikle ödeme güçlüğü çeken bireylerin de işine geliyor. Bu aşamada kredi kartının kullanıma tamamen kapatıldığı da biliniyor. Şayet ödemenizi düzenli bir şekilde yapacak olursanız, en son yapılandırma taksitini ödedikten sonra artık kredi kartınızı açtırmanız mümkün oluyor.

Kredi Kartımı Nasıl Yapılandırabilirim?

Şayet kredi kartınızın aylık ödemeleri konusunda yetersiz kalıyorsanız, ilgili bankanın müşteri hizmetleri birimiyle iletişime geçebilirsiniz. Yine banka şubesine giderek de kredi kartı yapılandırması talebinde bulunabilirsiniz. Çoğu zaman ödemelerinizi düzenli olarak yapamadığınızın farklı varan bankalar, tarafınıza yeniden yapılandırma teklifiyle gelebiliyor. Bu kapsamda size iletilen yeniden yapılandırma teklifini onaylayarak da kredi kartı yapılandırmasını yapabilmeniz mümkün oluyor.

Bu kapsamda kredi kartımı nasıl yapılandırabilirim? Sorusu da yanıtını bulunmuş oluyor. Kredi kartının yapılandırılması işlemi için bir şekilde müşteri temsilcisiyle iletişime geçmeniz yeterli olabiliyor. Kredi kartı yapılandırılmasının tüketici açısından önemli kazanımları beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu sayede tüketiciler kredi kartı borcunu bütçesi oranında taksitlere böldürerek ödemesini yapabiliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.